youth track and field

Home
 
 
My my My my
 
 
 
 
 
 

Middle School - High School Athletes

Rush athletes strive to be one of the top track and field athletes in the area.  They are leaders academically as well as leaders for their school team.  What a RUSH!

 

High School Athletes Middle School Athletes
 
Emmanuel Angomas (distance runner)
Sophomore- Plainfield East (Honor Roll)

 

 
Teddy Jackson (long-triple jumper)
Junior - Plainfield South High School (High Honor Roll)
 

 

Kyle Burke (long-triple jumper/ hurdler/sprinter)
Sophomore- Plainfield North H.S. (High Honor Roll)

 

Myles Lincoln (long-triple jumper/ hurdler/sprinter)
Freshman - Plainfield South H.S. (Honor Roll)
 
Nina Watkins (sprinter/long jumper/thrower)
Sophomore- Simeon H.S.
 
 
Mica Keaton (sprinter)

Senior - Tinley Park H.S. (High Honor Roll)

 
Alex Babbington (sprinter/hurdler/high jumper)
Sophomore - Plainfield East H.S. (High Honor Roll)
 
 
 
Teyha Allen (sprinter)
Sophomore - Hillcrest H.S. (High Honor Roll)
 
 
Kyle Bell (distance runner)
Sophomore - Providence Catholic H.S. (High Honor Roll)
 
 
Peyton Couch (hurdler/sprinter/multievent)

Senior - Ottawa Township H.S. (High Honor Roll)

 

Eduardo Cintron (distance runner) - Plainfield East H.S.

Brandon Bell (sprinter/ long-triple jumper) - Romeoville H.S.

Kristen Blake (sprinter) - Plainfield South H.S.

Hunter May (distance runner) - Plainfield North H.S.

Ben Otstott (distance runner) - Plainfield North H.S.

Jacob Contreras (hurdler/high jumper) - Plainfield South H.S.

Eyani George (sprinter) - Rich Central H.S.

Nitorious Hines (sprinter) - Rich Central H.S.

Faiz Inamdar (sprinter) - Plainfield South H.S.

Candice Jackson (sprinter/high jumper) - Plainfield East H.S.

Camara Mackey (sprinter/hurdler) - Rich Central H.S.

Zion Perry (sprinter/long jumper) - Hillcrest H.S.

Kenia Sosa (sprinter) - Plainfield East H.S.

Trinity Stanton (sprinter) - Plainfield South H.S.

Ian Windt (sprinter) - Plainfield Central H.S.

Katelyn Johnson (sprinter/hurdler) - Bolingbrook H.S.

Camryn Dorencz (sprinter/triple jumper) - Lincolnway Central H.S.

Kwesi Yeboah (sprinter) - Oak Park-River Forest H.S.

Justin Price (sprinter) - Plainfield East H.S.

Alexandra Dorencz - Lincolnway Central H.S.

JaTaeja Herring - Plainfield Central

Payton Robinson - Plainfield North

Sydney Forrest - Minooka H.S.

 

 
Payton Male - (sprinter/high jumper/hurdler)
8th Grade - Aux Sable M.S. (High Honor Roll)

 

 

Brianna Worthley - (sprinter/long-triple jumper)
8th Grade - Aux Sable M.S. (High Honor Roll)